Ekip Lideri (Cari Transferler)
19 Nisan 2019

Abdullah Yusuf UĞUZ


1978 Mersin ili Anamur ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Anamur’da, liseyi Ankara Abidinpaşa Sağlık Meslek Lisesi Toplum Sağlığı Bölümü'nde, lisansını Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde tamamlayarak Ziraat Mühendisi ünvanıyla mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde ikinci lisans eğitimini yaptı. Yüksek Lisans eğitimini de Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Yönetimi Bölümü'nde tamamladı.

Askerliğine Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu'nda yedek subay olarak başlayıp, İzmir Bergama’da Teğmen olarak tamamladı.

Ankara Sincan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde ve Özel Sağlık Kuruluşlarında sağlık personeli/idareci olarak çalıştı. Şanlıurfa iline atamasının yapılmasıyla Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında sağlık personeli olarak çalışmaya başladı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Hastane Müdür Yardımcısı ve Hastane Müdür Vekili, Adana Ceyhan Devlet Hastanesi'nde Hastane Müdürü, Adana İl Sağlık Müdürlüğü'nde İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Adana Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı, Osmaniye İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nde Mali Hizmetler Başkanı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Şehir Hastaneleri Kurum Başkan Yardımcılığı'nda Daire Başkanı olarak çalıştı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.